Základní škola Borovany - Škola pro život

Atletické úspěchy žáků naší školy

20.05.2019 07:45

Dne 6. 5. a 9. 5. 2019 se v Českých Budějovicích na stadionu ZŠ Oskara Nedbala konala tradiční atletická soutěž POHÁR ROZHLASU. V pondělí 6. 5. se na vynikajícím 1. místě z celkem 16 škol umístilo družstvo mladších žákyň (roč. 2007 - 2005) ve složení: Linhartová, Kubáková, Šimánková, Valentová, Jenknerová, Nošíková, Eva Maršálková, Matějková, Valhová a Vicánová. Mladší žáci se umístili na krásném 6. místě ve stejné konkurenci a to 16 škol. Chlapci startovali ve složení Nošík, Martinec, Jiří Novotný, František Novotný, Tomáš Novotný, Zahradník, Petr, Hruška a Rychlý. Všichni předvedli výkony, ve které jsme ani nedoufali. Mezi nejlepší výkony ze všech škol patřily:

štafeta dívky - 1. místo, skok vysoký - 3. místo Bára Linhartová, hod kriketovým míčkem - 3. místo Vojtěch Hruška.

Ve čtvrtek 9. 5. bojovali starší žáci a žákyně (roč. 2005 - 2003). Dívky se umístily na 6. místě z 15 škol a to ve složení:  Jitka Maršálková, Račáková, Votrubová, Škopková, Máchová, Panská, Petříková, Nováková a Kozáková. Chlapci ve složení Račák, Ochozka, Malík, Jenkner, Vosika, Candra a Daniel Novotný se v konkurenci 15 škol, velkou bojovností a nasazením (hlavně v technických disciplínách), povedlo umístit na úžasném 2. místě. Na medailové umístění dosáhli:

Jitka Maršálková - 1. místo ve vrhu koulí, 1. místo ve skoku vysokém, Lukáš Vosika - 1. místo skok daleký, Václav Malík - 3. místo ve skoku vysokém

Mladší žákyně postoupily do krajského finále, které se uskuteční 22. 5. 2019 v Táboře. Všem našim atletům velice děkujeme za výbornou reprezentaci naší školy a přejeme mnoho dalších, nejenom sportovních úspěchů.

                                                  Mgr. Lucie Matějková, Mgr. Petra Beňová   

© 2009 double L-art

Základní škola Borovany