Advent ve škole

21.12.2012 10:00

Vánoční očekávání se nevyhne ani dění ve škole. Pro malé děti je čekání na Ježíška nejkrásnějším obdobím v roce. Pro zpestření jsme letos opět připravovali adventní dílničky, na kterých se podílely téměř všechny děti z prvního stupně. Někteří prodávali připravené dekorativní předměty, jiní s velkou trpělivostí pomáhali svým mladším kamarádům s výrobky přímo v zámeckých dílničkách.

Rejdění čertů spolu s Mikulášem a anděly neminulo žádnou třídu.  Nemálo slziček vyvážila radost ze sladké nadílky. Všichni jsme slíbili, že se polepšíme a budeme se těšit za rok.

S vánočním přáním k nám přijelo i divadélko Mrak s veselou pohádkou o Ježíškovi.

Nezapomněli jsme ani na nadílku pro zvířata v přírodě a nachystali jsme pro ně ozdoby z jablíček, mrkviček, piškotů, sušeného chleba a kaštanů.

Vánoční těšení ve škole jsme zakončili ochutnávkou cukroví s voňavým čajem a povídáním o lidových zvycích a třetím ročníkem v malé košíkové prvních a druhých tříd.

Fotoreportáž: zsbo.rajce.idnes.cz/Advent_ve_skole