Základní škola Borovany - Škola pro život

6. ročník Memoriál JUDr. Ferdinanda Bušty – cyklistické závody

09.06.2022 07:47

Dne 26. 5. 2022 se naše škola zúčastnila cyklistických závodů v Klikově, které probíhaly pod záštitou Jihočeského kraje. Závod se jel na plně uzavřené trati v okolí Suchdola nad Lužnicí. Naši školu reprezentovalo 25 žáků – Ester Dražanová, Kateřina Jenknerová, Šárka Němcová, Ivana Kičinková, Františka Němcová, Lenka Vondrášková, Veronika Nýdlová, Michaela Candrová, Aneta Klímová, Tereza Vacková, Nina Toušková, Aneta Smetanová, Alžběta Pavlíková, Ondřej Kolář, Martin Bazal, Josef Komenda, Jakub Lett, Matyáš Čermák, Vojtěch Jech, František Bína, Marek Tampír, Pavel Horáček, David Leština, Jakub Valeš a Jaroslav Herda.

V jednotlivcích se na stupně vítězů probojovala Michaela Candrová (kadetky 8. -9. třída), která obsadila druhé místo (z 29 závodnic). V žákyních 6. - 7. tříd se Kačka Jenknerová umístila na čtvrtém místě (z 29 závodnic) a medaile ji unikla jen o kousek. V každé kategorii se bodovalo pět nejlepších závodníků z každé školy. Po sečtení bodů všech kategorií se naše škola celkově umístila na krásném druhém místě. Pro nás to bylo velké překvapení a jsme náležitě hrdi na naše žáky a jejich přístup k závodění. Sportovního ducha jsme prokázali i ve vložených závodech na veslařském trenažeru (závod organizoval Václav Chalupa – olympijský medailista), kde jsme tuto disciplínu vyhráli.

Chtěli bychom poděkovat všem dětem, rodičům a především vedení školy, že nás přihlásilo a podpořilo v organizaci.

Těšíme se na příští ročník Petra Beňová a Bohumír Kratoška

 

 

© Double L-art

Základní škola Borovany