Základní škola Borovany - Škola pro život

3. běh

 

HASIČSKÝ BĚH 2013: LETNÍ FILMOVÁ AKADEMIE

           
            80 dětí, 36 stanů, 29 pracovníků a 14 dní. Čísla, která na první pohled vypadají velmi prostě, avšak zážitek který skrývají, je téměř nepopsatelný. Jaký tedy byl letošní HASIČSKÝ BĚH a jak si naši účastníci užívali v HOLLYWOODU?

            Jelikož se každý rok snažíme posunout laťku opět o něco výš, kladli jsme si po záchranářských misích na táboře 2012 otázku: Máme ještě šanci účastníky v příštích letech uchvátit? Volba celotáborové hry pro letošní rok se proto zprvu zdála jako bezradná situace, ale jen do doby, než jsme začali pracovat s vynikajícím návrhem. Návrhem, který naše zúčastněné provede čtrnáctidenní FILMOVOU AKADEMIÍ.

            Vše začalo přijímacím řízením zakončeným castingem, kde museli všichni uchazeči předvést své herecké vlohy před zraky zasloužilých celebrit. Jako právoplatné herce je poté čekalo tvoření upoutávek, vypořádání se s bulvárem a samozřejmě samotné obsazení, konkrétně v němém filmu, muzikálu a dokonce i hororu. Dále bylo sehráno 10 epizod komediálního seriálu, který vždy v podvečer sledoval celý tábor.

            Letošní bombou bylo multikino, které jsme zřídili v naší táborové rokli. Na širokoúhlém plátně s úhlopříčkou 8m, jsme po dva večery sledovali vybrané filmy, které si sami děti zvolily na táborovém facebooku. Pro každého účastníka byla připravena cola, popcorn a nachos.

            Kromě herecké činnosti se tradičně konaly olympijské hry, turnaje v kolektivních sportech, střelbě a lukostřelbě, závody o železného hasiče a nakolického bahňáka, celodenní výlet a spousta dalších zábavných programů, kde si každý přišel na své.

            Počasí bylo prakticky po celou dobu příjemné a pokud se právě zatáhlo, teplota klesla ze třiceti na dvacet stupňů. Jedna počasím způsobená komplikace nás však potkala a byla jí nutnost evakuace, kdy jsme byli varováni před silnými bouřkami a během dvaceti minut dostali vlastními prostředky všech 80 dětí do 1km vzdálené bezpečné budovy.

Tímto bychom rádi poděkovali panu Zdeňku Malinkovi, majiteli penzionu Kamínek, který neodmítl naši žádost o pomoc a ihned „bezplatně“ poskytl azyl 80 dětem ve svém penzionu.       

            Ani tento adrenalinový zážitek  však nenarušil výbornou atmosféru, která se nás celé dva týdny držela a tak poslední zaznění táborové hymny a následné loučení v Borovanech doprovázelo nemálo slz. Letošní ročník se podle nás opět vydařil ve všech směrech výborně a my se už nyní můžeme těšit na ten příští. Ať žije TÁBOR 2014 !

                                                                                             Jakub Nýdl

© 2009 double L-art

Základní škola Borovany