Základní škola Borovany - Škola pro život

2. běh

 

DOBRODRUŽSTVÍ S ASTERIXEM A OBELIXEM

II. BĚH NAKOLICE 2012

 

CESTA K ČERNÉ PERLE

 

V letošním roce se při 2. běhu nakolická základna proměnila v galskou vesnici Komáta a my v galský lid hledající Černou perlu - svou svobodu. Tato vesnice byla jediná, kterou si dosud nepodmanil namyšlený Gaius Julius Caesar - diktátor římské říše. Římané se všemožně snažili naší galskou vesničku dobýt, vzít nám černou perlu a podmanit si nás, ale marně. Naším nejmocnějším byl moudrý Asterix a jeho nerozlučným přítelem byl místní silák Obelix, který všechny převyšoval svou silou, získanou v dětství, když spadl do lektvaru se zázračným nápojem připraveným Druidem Panoramixem. Abychom měli stejnou sílu jako Obelix, nakoupil Druid Panoramix větší hrnec a uvařil nápoj pro všechny obyvatele galské vesnice. Pitím kouzelného lektvaru jsme získávali nadlidskou sílu a jedině tak jsme mohli naší zem ubránit. Asterix i Obelix nejen chránili svou zem, ale pomáhali i ostatním lidem, cestovali po celém světě, prožívali spoustu dobrodružství, zážitků a učili svůj lid dobrým mravům a zkušenostem, jak zvítězit nad zlem a nenávistí svou chytrostí a sílou.

Asterix nás naučil jak obelstít nepravého věštce Profixe, rozeznat zázračné byliny i jak se stát věštcem. Spolu s Asterixem i Obelixem jsme se zúčastnili gladiátorských her a obelstili jsme Caesarovu lest. Na Olympijských hrách jsme se naučili střílet ze vzduchovky a vrcholem her byl turnaj v Lakrosu, který nás bavil ze všeho nejvíce. Hravě jsme zvládli i gladiátorský pětiboj - běh do stráně, slalom, přelezení pohyblivé klády, provazový žebřík i hod polenem. Z přírodnin jsme si postavili veliký chrám, klíče jsme vylovili z hlubin galských vod. Na vlnách galských proudů jsme se projížděli na raftech i lodičkách. Asterix nás učil jak správně řezat dříví, zatloukat hřebíky, střílet z luku, stavět pyramidy, převážet těžké náklady a přitom neztratit moc síly.  Naučil nás chovat se správně ke svým kamarádům i přírodě. A i když naše vesnička byla rozdělena na pět družin soutěžících mezi sebou, byli jsme vždy jeden za všechny a všichni za jednoho gala. Odměnou nám byla velká zábava při jízdách na divočákách.  Dobrodruxové, Úsiloxové, Bystroxové, Nakolixové i Svalixové si vyrobili své obleky, oštěpy i meče a se svými novými zkušenostmi se vydali na dlouhou cestu k Černé perle. Cestou nás pohostili dobří lidé z Kamínku svou výbornou palačinkou, abychom měli sílu najít Černou perlu a konečně jsme byli svobodní. Tak jak to bývá v pohádkách, tak i my jsme nakonec Černou perlu nalezli a mohli jsme velkolepě oslavovat nejen svou svobodu a výhru nad Římany, ale i výhru nad počasím. I když jsme zrovna neměli letní teploty, tak nám zapršelo pouze dvakrát.

Chtěli bychom poděkovat všem sponzorům i ostatním, kteří se podíleli na cestě za Černou perlou svou osobní účastí nebo přípravou během roku.

Co zbývá na úplný závěr? Vydařený 2. běh Nakolice 2012 byl skvělý. Zdraví vás Asrterix i Obelix a my se můžeme těšit na nakolický tábor 2013.

 

Více informací a fotografie naleznete na stránkách  www.ldtnakolice.cz  a     

www.zsborovany.cz

 

                                                                                                

                                                          Bc. Věra Weisfeitová

© 2009 double L-art

Základní škola Borovany