Základní škola Borovany - Škola pro život

Aktuálně:

Zájmové útvary školní družiny: Nabídka mimoškolní činnosti 2018-19.pdf (233335)

 

Vnitřní řád ŠD a ŠK.pdf (419733)

Kritéria pro přijetí do ŠD a ŠK 2019-2020.pdf (60,2 kB)

Úplata za zájmové vzdělávání ŠD, ŠK.pdf (990608)
 

Akce školní družiny z minulých let najdete v nabídce vlevo.
 
Oddělení školní družiny a školní klub:

 

ŠD a ŠK

vychovatelka

tel. číslo z vestibulu školy

přímá linka do ŠD

1.A, 2.A

Růžena Hovorková

45

38 7932 145

1.B, 1.A

Bc. Lenka Rychlá

14

38 7932 114

2.A, 3.A, 4.C

Růžena Čížková

49

38 7932 149

2.B, 3.B

Bc. Lucie Rieneslová

50

38 7932 150

2.C, 3.B

Milena Machtová

47

38 7932 147

3.B, 4.A, 4.B

Bc. Natálie Kotounová

46

38 7932 146

školní klub

Jitka Hejtmánková

41

38 7932 141

 

 Školní družiny a školní klub:

ŠD a ŠK

vychovatelka

tel. číslo z vestibulu školy

přímá linka do ŠD

1.A, 2.B

Růžena Hovorková

45

38 7932 145

1.B, 2.B

Bc. Lucie Rieneslová

50

38 7932 150

1.C, 2.B

Bc. Věra Weisfeitová

14

38 7932 114

2.A, 3.B

Růžena Čížková

49

38 7932 149

3.C, 4.B

Mgr. Bohuslava Juráková

46

38 7932 146

3.A, 4.A

Milena Machtová

47

38 7932 147

školní klub

Jitka Hejtmánková

41

38 7932 141

sborovna vychovatelek   48 38 7932 148


Více zde: https://www.zsborovany.cz/kontakt/

 

Ráno a odpoledne volejte do ŠD/ŠK :

 

6:00 – 6:30 – z vestibulu ZŠ č. 14

                       přímá linka 38 7932 114

 

6:30 – 7:30 – z vestibulu ZŠ č. 50

                       přímá linka 38 7932 150

 

15:05 – 16:50 – z vestibulu ZŠ č. 14

                       přímá linka 38 7932 114

 

 

 

 

Celoroční projekt školních družin – školní rok 2018/2019

POD PIRÁTSKOU VLAJKOU

Pojďme se podívat do dobrodružného světa námořních lupičů, kteří přepadávali lodě, které pluly po moři. A kradli na nich vše, co se dalo. Jakmile námořníci zahlédli loď, která měla pirátskou vlajku s lebkou, napnuli plachty a dávali se na útěk. Námořním lupičům se říkalo piráti, někdy i korzáři nebo bukanýři. Piráti když pluli, aby nebyli k poznání jejich lodě, vztyčovali falešné vlajky, aby zmátli své nepřátele. Víte, co bylo pro takového piráta typické? Často měl místo ruky železný hák. Tím si podával věci, používal ho i jako zbraň. Na hlavu si uvazoval pestrý šátek, na uchu nosil nápadnou náušnici a na rameni mu sedával ukřičený papoušek. Protože piráti při svém divokém loupení často utržili nějaké vážné zranění, rozdávali a dostávali hodně ran. Nezřídka se stávalo, že přišli o nohu a pak měli místo ní dřevěnou protézu. Spousta pirátů přišla při divokém loupení o oko, a proto nosila jedno oko zakryté černou páskou. Tím vším samozřejmě piráti děsili své oběti a o to jim šlo. Protože hodně loupili, truhly plné zlata, drahého kamení a šperků, perel a diamantů schovávali na pusté ostrovy. Někdy poklady schovávali dokonce i do mořských jeskyní. Aby sami nebyli okradeni! Skryli je tak dobře, že některé poklady nebyly dodneška nalezeny. Život na pirátské lodi byl hodně těžký. Piráti mnohdy museli jíst zkažené jídlo, na palubě běhala spousta krys. Muži se dlouhé měsíce nedostali k ničemu zdravému – třeba k čerstvému ovoci, zelenině, masu, chlebu. Zato pili hodně alkoholu. A z toho všeho pak bývali hodně nemocní.

 

Ovšem my se pirátů bát nemusíme. Žijeme v zemi, kde piráti neexistovali a neexistují. Proto máme velkou touhu poznat jejich život, láká nás si také na ně hrát.

 

Pojďme se proto vydat na naši pirátskou plavbu, zažít při ní různá dobrodružství a najít opravdový pirátský poklad, který se ukrývá na Kokosovém ostrově. Čeká nás mnoho překážek, ale protože jste všichni šikovní, určitě si poradíte a poklad najdete. K tomu vám přejeme hodně štěstí. A teď už nezbývá nic jiného, než pirátský pozdrav: A – hoy ! Česky zkráceno AHOJ!

 

PIRÁTSKÉ TÝMY:

 1. PIRÁTI KAPITÁNA JACKA SPARROWA     ŠD 1A  HOVORKOVÁ
 2. PIRÁTI KAPITÁNKY ČERNÉ PERLY          ŠD 1B  WEISFEITOVÁ
 3. PIRÁTI KAPITÁNA MORGANA                 ŠD 2A  ČÍŽKOVÁ
 4. PIRÁTI KAPITÁNA PAPOUŠČÍHO PÍRKA   ŠD 2B  RIENESLOVÁ
 5. PIRÁTI KAPITÁNA GEJMRA                    ŠD 2C  MACHTOVÁ
 6. PIRÁTI KAPITÁNKY MOŘSKÉ LOU           ŠD 4  VONDRÁŠKOVÁ

Foto: zsbo.rajce.idnes.cz/Piratske_tymy

 

ZÁŘÍ              ZAHÁJENÍ CELOROČNÍ HRY

Naši plavbu pod pirátskou vlajkou jsme zahájili už v pirátských převlecích a s vyrobenými vlajkami, na letním koupališti Lazna. Kde jsme se v první zářijový týden shromáždili a společně vylovili z vody vzkaz v láhvi od pirátského krále Jacka Sparrowa.

 

Vzkaz:     Milí kamarádi, rádi byste se také stali piráty? Nuže….

Ponořte se s námi do dávných dob, kdy moře brázdily pirátské koráby s černou vlajkou, lebkou a zkříženými hnáty. Kdy piráti žili podle svých pravidel a podle svého Pirátského zákona. Tehdy Karibské moře brázdila i Černá perla s pirátským králem Jackem Sparrowem a prokletý koráb Bludný Holanďan vedený nelítostným Davy Jonesem v podobě chobotnice. Stejně jako oni i naši piráti vyplují z přístavu Port Royal na dlouhou cestu Karibikem za pokladem na Kokosový ostrov. Setkáte se s různými hrozivými piráty. Poplujete se svými koráby a budete každý měsíc plnit dobrodružné úkoly, které vám budou zadávat jednotliví hroziví piráti. Za jejich splnění budete získávat body - černé perly. Proto vás čeká velmi dobrodružná cesta - honba za pokladem. Jestliže cestu zdárně proplujete, na závěr najdete vytoužený poklad. Abyste mohli vyplout, musíte splnit pirátské požadavky. Tady je návod.

Jak se stát pirátem?

1.         K vyplutí potřebuješ černé tričko a jakýkoliv šátek, který se naučíš vázat na piráta

2.         Přinést si nějakou pirátskou bambitku nebo šavli

3.         Zhotovit si pirátskou vlajku 

4.         Naučit se pokřik všech pirátů:

Pokřik:         Mořští vlci, vstávejte,

                    jedeme k vám, nebojte!

                    Pirátů se nebojíme

                    a poklad jim uloupíme!!!

 

Foto: zsbo.rajce.idnes.cz/Zahajeni_celorocni_hry_2018_2019

 

DIVADLO POHODA

 Každý rok nás ve školní družině navštíví pan Pohoda se svou dcerou a jejich pohodovým divadlem. I letos v září tomu nebylo jinak a moc nás potěšili s pohádkou „Co se děje v rybníce“. Pana Pohodu máme moc rádi. S ním máme o zábavu postaráno a hodinu a půl se jenom smějeme a velmi zábavně učíme. Letos jsme prošli Enviromentální výchovou a někteří z nás si vyzkoušeli i herecké zkušenosti. Společně jsme si i zazpívali.

 

Foto: zsbo.rajce.idnes.cz/Divadlo_Pohoda_zari

 

ŘÍJEN          PIRÁT IGOR ZUBATÝ          VZHŮRU NA PALUBU

 

Kapitán Igor Zubatý a jeho středně velká loď se plaví hlavně kolem ostrovů plných kokosů a ovoce. Je obdivován pro svou statečnost a udatnost. A samozřejmě pro své zuby, kterými neváhá – když má dobrou náladu – otevírat i kokosy! Jednou spadl přes palubu přímo mezi žraloky, ale stačilo, aby vycenil zuby, a žraloci rychle odplavali pryč!

Kapitán Igor Zubatý vydal pokyn všem pirátům s loděmi Ostré Gwendy, aby všichni vypluli z města Port Royal během října. Piráti tak učinili. Všechny lodě pluly po moři pod pirátskou vlajkou klidně. Až najednou se před nimi v dálce objevila královská loď. Kapitán velel sejmutí pirátských vlajek a piráti je vyměnili za vlajky bílé, které znamenaly přátelství a mír. Královská loď byla klidná. Plula dál. Jakmile se přiblížila, všichni piráti zaútočili. Jejich kořist byla veliká. Získali velký poklad, truhlu plnou perel. Jak tak všichni mohutně slavili, jeden z pirátů omylem celou truhlu shodil do moře. Perly se rozsypaly a potopily v moři.

 

Úkol:               LOVENÍ PEREL

 

VÝSLEDKOVÁ LISTINA

LOVENÍ PEREL

PIRÁTSKÝ TÝM

POČET PEREL

 

 1. KAPITÁN MORGAN

46 PEREL

ÚKOL SPLNĚN

 1. KAPITÁN PAPOUŠČÍHO PÍRKA

43 PEREL

ÚKOL SPLNĚN

 1. KAPITÁNKA ČERNÁ PERLA

41 PEREL

ÚKOL SPLNĚN

 1. KAPITÁN GEJMR

40 PEREL

ÚKOL SPLNĚN

 1. KAPITÁNKA MOŘSKÁ LOU

33 PEREL

ÚKOL SPLNĚN

 1. KAPITÁN JACK SPARROW

21 PEREL

ÚKOL SPLNĚN

 

Foto: zsbo.rajce.idnes.cz/Loveni_perel

 

VELKÉ ŘÍJNOVÉ ČTENÍ

Děti ze všech školních družin v měsíci říjnu nezahálely a vydaly se do knihovny, oslavit měsíc knihoven a zúčastnily se „Velkého říjnového čtení“.  Všechny děti přispěly svou fantazií k vytvoření nového příběhu o zakleté princezně z borovanského zámku. Za krásné, zajímavé a tvořivé odpoledne děkujeme knihovnicím M. Hluštíkové a M. Tomkové.

PŘÍBĚHY DĚTÍ:

Portrét krásné paní

Když se opravoval v kostele oltář, všechny obrazy a sošky, které ho zdobí, byly sundány. Pan restaurátor pak musel vzít každý obraz nebo sošku do ruky, pečlivě je prohlédnout, zjistit co chybí a postupně chybějící části obrazů domalovat nebo přemalovat, obnovit nátěr, znovu vyrobit upadlé ručičky andělíčků, aby oltář vypadal jako nový.  A nakonec ho celý štětečkem přetřít zlatem, aby se leskl a svítil na celý kostel. Postupně tedy sundával obrazy a sošky z oltáře a ukládal je do krabice. Když sundal jeden z posledních obrazů z boční stěny, otočil ho, jako všechny ostatní předtím, aby se přesvědčil, jestli ho červotoč moc neponičil, a najednou zůstal stát jako přibitý. Ze zadní strany obrazu na něj koukala krásná paní. Vypadala velmi smutně, dokonce se mu zdálo, že jí po tváři stéká slza. Měla červené šaty, krásný účes a v ruce držela kytičku. Bylo jisté, že to byla nějaká princezna z velmi urozeného rodu. Ale proč byla schovaná v oltáři tak, aby ji nikdo neviděl? Pan restaurátor se jakoby pro sebe nahlas zeptal: „Kdo jsi, krásná paní? „Kdo tě zde ukryl? A najednou, věřte nebo ne, obraz promluvil.

„Povím vám svůj příběh, který se stal právě před 300 lety.  ………..

Kdysi jsem bývala veselá, ale radost z mého obličeje dávno zmizela. Jednoho dne, bylo tomu na filipojakubskou noc na konci dubna, přišla do zámku čarodějnice, a když spatřila princeznu, začala jí závidět její krásu, šikovnost ve vyšívání, vznešenou chůzi a to, jak byla na všechny kolem milá. Sama čarodějnice měla totiž zelenou kůži, černé zuby, fialový klobouk, ošklivou bradavici na nose, zašmodrchané kudrnaté černé vlády, kocoura na rameni, létající koště, černý roztrhaný plášť a košík s čarovnými bylinami. Chodila bosa, na nohou i na rukou měla dlouhatánské nehty, pavouka na plášti a křišťálovou kouli. Závistivá čarodějnice princeznu zaklela. Princezna dostala od čarodějnice otrávenou kytičku a vůně otrávené květiny ji přenesla do rámu obrazu. Čarodějnice ukryla obraz za oltář. Všichni princeznu hledali, ale marně, a celé království vyhlásilo smutek. Mysleli si, že ji čert omylem odnesl do pekla nebo že se ztratila v hlubokých lesích nebo že jí unesl drak. Spoustu urozených a statečných princů princeznu hledalo, ale vždycky to vzdali. I když někteří z princů obraz za oltářem našli, nepodařilo se jim princeznu z obrazu vysvobodit nebo je odradil prudký vítr vanoucí z okolních borů Borovan. A tak dobrodruzi a osvoboditelé mají úkol na další staletí – najít čarodějnici a donutit ji, aby prozradila způsob, jak princeznu z obrazu vysvobodit.

 

O starém sekretáři (kredenci)

Na půvabném zámku v Českém Krumlově sídlil slavný a velmi bohatý rod Schwarzenbergů. V nejkrásnějších místnostech tohoto zámku se často pořádaly věhlasné hostiny, o kterých bylo slyšet široko daleko. V hlavní místnosti, úplně v rohu, stál na míru vyrobený trojdílný sekretář. Dali mu jméno Kamil, což v latině znamená „vznešeného původu“. V něm byly uložené nejkrásnější skleničky na víno, talíře na dortíky a také příbory. Tak mohl tento sekretář pozorovat, jak se panstvo vesele baví. Dost často se stalo, že po hostině, když všichni usnuli, zbylo na stole ještě mnoho jídla a pití. A to přišla Kamilova chvíle. Pomalu si vykráčel ke stolu, nalil si víno do všech skleniček, které mu patřily, a do ranních hodin popíjel a jedl. A pak se to jednou stalo. Po jedné takové velké slavnosti, si Kamil zase užil, když dopil všechno víno a snědl všechno, co hosté nedojedli a usnul jako špalek. Další den se v místnosti odehrávala vzácná svatba. Uprostřed obřadu, ještě před tím, než nevěsta řekla své ano, se najednou ozvala strašná rána. Kamil sebou praštil o zem a rozpadl se na sto kousků. To vám byla ostuda. Zpráva o opilém kredenci se roznesla po celém panství. „Tam to asi musí vypadat, když pije i kredenc!“, povídali si lidé. „Tak!!“ řekl pan Schwarzenberg, už toho mám dost. Pojedeš na léčení do Červeného Dvora, tam tě dají dohromady. Naložili kredenc na vůz a zamávali mu na cestu…..

Kredenc po cestě utíkal z vozu taženého koňmi, prosil, že chce zpět na zámek, sliboval, že už bude hodný. Ale nebylo mu to nic platné. Dojeli do Červeného Dvora, kde hned první den potkal krásnou skříňku na šperky a na šminky, které se říká toaletka, a na první pohled se do ní zamiloval. Toaletce se ale nelíbilo, že kredenc Kamil pije moc červeného vína. Měl totiž za spoustou malých šuplíčků ještě tajnou schránku, ve které byly schovány lahvičky vína, ze kterých pořád upíjel. No, a taky byl pořád ještě rozbitý z pádu na zámku, takže na něj nebyl moc hezký pohled. Zkrátka bylo potřeba ho trochu opravit.

Kredenc Kamil potkával v Červeném Dvoře různé druhy nářadí, které zde žilo své životy a příběhy, například šroubovák, pilku, nůž a štětec. No, a nářadí se se sekretářem domluvilo, že mu s opravou pomohou výměnou za lahvičku vína. Kredenc celou noc přemýšlel, jestli jim své víno dá, a nakonec se kvůli lásce k toaletce rozhodl, že se za víno nechá opravit a zkrášlit za podmínky, že mu nářadí vyrobí ještě jednu tajnou schránku.

Druhý den začaly opravy. Nářadí připravilo tajnou skříňku, opravilo staré díly, jako byla dvířka, šuplátka, úchytky, klíčky, vše dohromady smontovalo, slepilo a kredenc nově nalakovalo. A protože kredenc byl poctivý chlapík, nářadí dostalo každé slíbenou kapku vína.

Opravený kredenc vyrazil za toaletkou a pozval ji na nedělní pouť, kde ji vystřelil tu největší růži, aby se do něj také zamilovala. Toaletka byla za růži velmi ráda, ale stále dělala drahoty. Nevěřila, že se kredenc polepšil a přestal pít.

Kredenc do své nově vyrobené tajné schránky ukryl perníkové srdce a dopis pro toaletku, ve kterém stálo, že toaletka je nejkrásnější na světě a kvůli jejich lásce přestal pít. Kredenc přemýšlel, jak dopis toaletce předat. Pozval ji na nemocniční ples, protože toaletka pracovala v nemocnici jako paní doktorka. Při nejbližší příležitosti ji vyzval k tanci a otevřel své srdce v podobě tajné schránky. Tam byl uložený dopis převázaný duhovou stužkou.

Toaletka měla obavu, co bude v dopise napsáno, ale nakonec duhovou mašličku rozvázala. Byla velmi překvapená a šťastná a zeptala se, zda dopis do tajné schránky dal Kamil sám. Kamil stydlivě přikývl a požádal ji o ruku. Na svatební cestu vyrazily do Borovan, kde jim moc zalíbilo, a proto tady zůstaly. Narodily se jim tady dvě malé skříňky, jedna se zrcadlem a jedna se spoustou malých šuplátek a žily tady spolu šťastně až do smrti. Jejich děti, dvě malé skříňky si v Borovanech našli také své partnery. A hádejte jaké! Byly to poličky z naší knihovny.

Foto: zsbo.rajce.idnes.cz/Velke_rijnove_cteni_2018

 

100 LET ČESKOSLOVENSKÉ REPUBLIKY

 

Rok 2018 je pro Čechy v mnohém výjimečný. Připomínáme si 100. výročí vzniku samostatného Československa a 25. výročí vzniku České republiky. Ani my jsme si oslavy nenechali ujít.

 

Foto: zsbo.rajce.idnes.cz/100_let_CESKOSLOVENSKA

 
LISTOPAD   PIRÁT RUDÝ NOSÁL

Kapitán Rudý Nosál, sice se mu občas někdo posmívá kvůli jeho nosu, ale takovým se zase směje on. Má totiž ten správný čich! A to nejen na dobré jídlo, ale i na dobrodružství a především na ukryté poklady. Ostatní piráti ho moc nemají v lásce, protože dokáže ukrytý poklad doslova vyčenichat a odvézt jim ho pod nosem.

Piráti nalovili zpět všechny ztracené perly a pluli dál. Najednou zařval Rudý Nosál: Čichám, čichám velký poklad. Zanedlouho budeme plout okolo malinkého ostrova, kde si naši kamarádi ukryli svůj drahocenný poklad. Přece ho tam nenecháme. Je třeba chytnout další kořist. Čichám, čichám, že poklad je zahrabán pod zemí. Hlídá ho jedna malá skupinka.  Piráti, je třeba se připravit k dalšímu boji! Proto je nutné, abyste si procvičili hbitost vašich prstů a bystrost. Kopání do země bude náročné, musíte mít silné prsty.

 

Úkol:               Jak si představuji piráta – výtvarné ztvárnění – výstava u ŠD

                         Plácaná na čísla

VÝSLEDKOVÁ LISTINA

PLÁCANÁ NA ČÍSLA

PIRÁTSKÝ TÝM

ČAS

 

 1. KAPITÁN PAPOUŠČÍHO PÍRKA

4:06

ÚKOL SPLNĚN

 1. KAPITÁN GEJMR

4:42

ÚKOL SPLNĚN

 1. KAPITÁN JACK SPARROW

4:50

ÚKOL SPLNĚN

 1. KAPITÁNKA ČERNÁ PERLA

5:31

ÚKOL SPLNĚN

 1. KAPITÁN MORGAN

8:12

ÚKOL SPLNĚN

 1. KAPITÁNKA MOŘSKÁ LOU

8:50

ÚKOL SPLNĚN

 

Foto: zsbo.rajce.idnes.cz/Placana_na_cisla

 

Foto: zsbo.rajce.idnes.cz/Vystava_piratu

 

BALONKOVÁ SHOW

Listopad, jsme odstartovali hezky  vesele. Dětem do školních družin přijeli zpříjemnit odpoledne svým vystoupením kouzelník a kouzelnice. Ve své show předvedli dětem, co všechno se dá vyrobit z balónků a na co je lze využít. Pan kouzelník nám ukázal svá kouzla a někteří z nás, mohli kouzlit s ním. Všichni jsme s napětím čekali, na slíbené překvapení. Tím byl cvičený pejsek, který nás nejen pobavil, ale ještě jsme se dozvěděli, jak takového pejska vycvičit.

 

Foto: zsbo.rajce.idnes.cz/Balonkova_show

 

PROSINEC              PIRÁT HROZNÉ OKO

Kapitán Hrozné Oko, má největší loď ze všech pirátů, a proto vládne celému severu. Legenda praví, že jeho oko dohlédne přes jakýkoliv oceán a moře. Prý je to díky tomu, že se v mládí naučil vidět skrz i tu největší severskou mlhu. Moc toho nenamluví a je dost tvrdohlavý.

Vykopání pokladu a jeho vyhrabání dalo pirátům pořádně zabrat. Kořist nakonec vykopali a vyndali z díry, avšak museli se poprat se skupinou hlídačů. Ta jim poklad nechtěla vydat a urputně ho bránila. Nakonec poklad naložili a odvezli. Pluli dál. Moře bylo neklidné, bylo špatné počasí. Vlny narážely do lodí, sem tam se převalily přes palubu. Pirátům nezbývalo nic jiného, než se pohybovat na vyvýšených místech, aby mohli dobře řídit své lodě. Kapitán Hrozné Oko nařídil ostatním, vylézt nahoru do plachet, protože v podpalubí bylo hodně vody.

 

 

LEDEN          PIRÁT BŘICHÁČ PINĎA

 Kapitán Břicháč Pinďa je nejlegračnější ze všech pirátů vůbec. Směje se úplně všemu. Jenom nikdy neopouští ostrov. Ostatní piráti si z něj dělají legraci, že neumí plavat a bojí se vody. Proto ostrov neopouští! On se vždy zlobí a ohrazuje se, že to není pravda. A tak piráti vymýšleli, jak by se přesvědčili, že plavat umí. Napadlo je, že se s ním vsadí. Pokud překoná vodní překážkovou dráhu, kterou u ostrova vybudují, dají mu část svého pokladu, aby si jej schoval na ostrově.

Úkol:      Překážková dráha ve vodě

Foto:   zsbo.rajce.idnes.cz/PREKAZKOVA_DRAHA_VE_VODE

 

 

ÚNOR            PIRÁT VLASOJDA       

Kapitánku Vlasojdu pořád nebaví plout po moři a lovit kořisti. Občas přemluví všechny piráty a zavelí připlout do přístavu a vylodit se. V tu dobu piráti doplní zásoby jídla, naloží další náklad, střelivo, a když je vše hotové, jdou všichni za zábavou. Dokážou se veselit a tancovat až do časných ranních hodin. Pak se rozjaření všichni vrací na své lodě a znovu vyplouvají na širé moře. Dlouho pak vzpomínají, jak se příjemně pobavili.

Úkol:  Pirátský festival

Maškarní karneval spojený se soutěžemi a volbou Miss Pirátka, missák Pirát

Foto:   zsbo.rajce.idnes.cz/Foto_Piratsky_festival     

 

SUPERSTAR 2019

Tradiční pěvecká soutěž, ve spolupráci se Základní uměleckou školou Borovany proběhla i v letošním roce. Opět jsme našli spousty talentů a výborných zpěváků. Děkujeme panu učiteli Richardovi Ochozkovi, který zpěvákům věnoval mnoho svého času, aby je dokonale připravil na samotné vystoupení a při soutěži je hudebně doprovázel. Dík patří i paní učitelce Lucii Kolářové, která nám celou soutěž uváděla.

 

VÝSLEDKY SUPERSTAR 2019

První ročník                1. místo           Beňová Kristýna

                                   2. místo          Komendová Markéta

                                   3. místo          Horalová Tereza

 

Druhý ročník                1. místo         Beštová Marie

                                                        Skořepa Lukáš

                                   2. místo         Langerová Tereza

                                                        Stibor Matěj

                                   3. místo         Smíšek Vojtěch

 

Třetí ročník                 1. místo          Beňová Karolína

                                   2. místo         Skřičilová Tereza

                                   3. místo         Gondeková Vanesa

                                                        Molnárová Laura

 

Čtvrtý ročník                1. místo           Adamcová Marie

                                    2. místo          Grohmanová Rozálie Michelle

                                    3. místo           Jenknerová Kateřina

                                                            Nevěřil Tomáš

 

Pátý ročník                    1. místo           Dražanová Barbora

                                     2. místo           Zahradníková Nikoleta

 

 

OBJEV ROKU                  Molnárová Laura

SKOKAN ROKU               Zahradníková Nikoleta

 

ABSOLUTNÍ VÍTĚZ           Beňová Karolína

 

Foto:  zsbo.rajce.idnes.cz/Superstar_2019        

 

 
BŘEZEN                   PIRÁT DĚSIVÝ UŠATEC

Piráti plují už dlouho po moři, docházejí zásoby, jídlo je na příděl, mají hrozný hlad, jsou naštvaní, netrpěliví, protože dlouho už žádnou loď nepřepadli, tak začínají napadat jeden druhého.

Kapitán Děsivý Ušatec to všechno slyší, zlobí se na piráty, ale není mu to nic platné. Tu zařve děsivým hlasem: „Piráti, odposlechl jsem, že nás v brzké době napadnou Korzáři. Chtějí nám uloupit náš nakradený poklad. Musíme se připravit na souboj!“ Piráti se vzchopili a začali se připravovat.

Úkol: Pirátský souboj v tělocvičně

Na malé piráty a pirátky ze všech družinových flotil čekala další zkouška - pirátský souboj.
Na rozbouřené moře se vydaly všechny dětské posádky, které postupně plnily jednotlivé úkoly: nosová disciplína, nezbedná lžíce a závod stonožek. Všechny posádky úspěšně zvládly dané úkoly a byly odměněny další černou perlou.

Zde jsou výsledky pirátských týmů:

 

PIRÁTSKÝ TÝM

NOSOVÁ DISCIPLÍNA

NEZBEDNÁ LŽÍCE

ZÁVOD STONOŽEK

Kpt. Černá perla

7:55/ splněno

5:17/ splněno

2:05/ splněno

Kpt. Mořská Lou

7:21/ splněno

6:11/ splněno

2:24/ splněno

Kpt. Gejmr

7:30/ splněno

5:22/ splněno

2:50/ splněno

Kpt. Jack Sparrow

8:07/ splněno

5:22/ splněno

2:33/ splněno

Kpt. Papouščí pírko

6:42/ splněno

4:35/ splněno

2:50/ splněno

Kpt. Morgan

6:30/ splněno

4:49/ splněno

2:55/ splněno

 

Fotografie: zsbo.rajce.idnes.cz/Piratsky_souboj_v_telocvicne

 

KONCERT ŠKOLNÍ KAPELY PRO DĚTI ZE ŠKOLNÍCH DRUŽIN

 

V dubnu byly pozvány děti ze školních družin do Základní umělecké školy Borovany
na koncert školní kapely. V úvodu jsme zaslechli písničku od M. Rottrové s názvem „Lakomá“ v podání hosta Hany Špulákové, pak už na pódium nastoupila školní kapela. V jejich repertoáru zazněly oblíbené české i slovenské hity. Díky vedení pedagogů - Lucii Kolářové a Richardu Ochozkovi předvedli žáci ze ZUŠ nádherné vystoupení.

Na závěr mohu říci, že si děti odnesly z koncertu nejen dobrou náladu, ale i povedený hudební zážitek. „Děkujeme a těšíme se zase někdy příště!“

 

Členové školní kapely jsou:

Barbora Dražanová, Lea Urbanová, Vanesa Gondeková, Karolína Beňová - zpěv
Lumír Karpíšek - baskytara

Matyáš Ochozka - klávesy, flétna

Kristián Malík – bicí nástroje

 

Richard Ochozka  - vedení kapely, kytara

Lucie Kolářová – vedení zpěvu

 

Fotografie: zsbo.rajce.idnes.cz/Foto_-_Koncert_skolni_kapely

 

 

© 2009 double L-art

Základní škola Borovany