Zábavné zakončení školního roku 2011 – 2012

16.06.2012 18:29

Malá dopravní olympiáda

V pátek 15 .června se konala dopravní olympiáda pro žáky prvních a druhých ročníků. Každý si přivezl svoje kolo nebo koloběžku. Během dopoledne se všichni vystřídali v různých disciplínách.

Nejdříve projížděli mezi švihadly, podjížděli laťku a vykroužili osmičku. Udržení rovnováhy dokázali při přejíždění úzkého prkénka. Největší legraci si užili při nabírání a přelévání vody za jízdy. Nezklamali ve své šikovnosti ani při slalomu.

Dopoledne bylo plné her, smíchu i zábavy, ale také ukázalo, že děti jsou zručné, zodpovědné a kamarádské.

Svoje sportovní dovednosti předvedli žáci při malé olympiádě v netradičních disciplinách, tj. skákání v pytlích, hod na cíl, podlézání, přenášení vody, přeskakování dlouhého švihadla, skok z místa do dálky a štafetový běh. Jako každý rok, tak i letos jsme pozvali děti z mateřské školy.

Celoroční projekt „ Z domova až do Evropy“ jsme ukončili v zámeckém parku. Stalo se již tradicí, že si žáci 5.tříd připravili úkoly a otázky pro svoje mladší spolužáky.

Mgr. Z. Košková, Mgr. P. Plchová, Mgr. D. Čeňková

Fotoreportáž : zsbo.rajce.idnes.cz/Dopravni_olympiada

Fotoreportáž : zsbo.rajce.idnes.cz/sportovni_dopoledne_2012

Fotoreportáž : zsbo.rajce.idnes.cz/Z_domova_az_do_Evropy

Výtvarná soutěž

Ve školním roce 2011 – 2012 proběhl třetí ročník výtvarné soutěže, tentokrát zaměřený   na poznávání města kde žijeme - „Naše město“. Soutěžilo se ve dvou kategoriích : 1.-2. ročník, 3.-5.ročník. Hlasování proběhlo během třídních schůzek, kde mohl každý rodič opravdu vydařené výkresy ohodnotit. Děkujeme všem, kteří jste se do hlasování zapojili.

Výsledky hlasování:                                                                                                                                                                                                                                                                                                             I. kategorie:

1.místo:   Hana Rusová

2.místo:   Lucie Lhotková