Vánoční těšení ve škole

09.12.2011 10:59

Pro malé školáky opět nastalo nejkrásnější období v roce. I ti nejmladší se letos zapojili do příprav a realizace dílniček na první adventní neděli v borovanském zámku. S velkým nadšením pomáhali svým kamarádům a rodičům. Radostí pro všechny bylo sledovat rozzářené dětské obličeje.

Další neodmyslitelnou částí adventu je příchod Mikuláše s čertovskou družinou. Obavy, napětí, ale i strach provázel myšlenky dětí při nadílce. Ta letošní se velmi vydařila.

Pečení vánoček a zdobení perníků patří k lidovým tradicím. Druháci pozvali své maminky a babičky, aby jim pomohly uplést opravdové vánočky, které nejen krásně voněly celou školou, ale všem i moc chutnaly.

Děti myslely i na zvířátka. Ve třídě připravily kukuřici, mrkvičku, suché pečivo, navázaly piškoty a jablíčka do řetězů a ozdobily stromeček v areálu školy.

Vánoční besídky s ochutnávkou domácího cukroví vyvrcholily turnajem v košíkové. Ze sportovního zážitku se radovali všichni soutěžící i fanoušci.

Vánoční těšení ve škole příjemně uteklo a zbývalo jen pár dnů do rozbalování dárků doma pod stromečkem.

Mgr. D. Čeňková,  Mgr. P. Plchová

Fotografie : zsbo.rajce.idnes.cz/Vanocni_teseni_ve_skole