Šťastné a veselé Vánoce

20.12.2013 09:12

My, paní učitelky prvních a druhých tříd, máme štěstí, že můžeme každoročně prožívat vánoční těšení s těmi nejmladšími.

Letošní adventní dílničky na zámku zahájily naše vánoční přípravy. Prvňáci chystali pro příchozí výborný vánoční čaj, druháci nadšeně pomáhali při výrobě stromečků a dárkových krabiček.

Velké vánoční pečení s maminkami a babičkami se nám také velmi vydařilo. Vánočky provoněly celou školu a na Vánoce se už musel začít těšit úplně každý.

Zdobení stromečků v parku a okolí školy také děti velmi bavilo. Chystaly pro ptáčky dobroty a radovaly se z toho, že i zvířata mají nadílku.

Turnaj v košíkové se stal také tradiční zábavou. Děti mířily s maximální přesností a snažily se nastřílet co nejvíce košů soupeřům. Před zahájením prvního zápasu jsme slíbili, že budeme hrát ohleduplně a všem se nám to podařilo. Vítěz si odnesl putovní pohár, který bude zdobit jeho třídu do konce školního roku.

Staňme se alespoň v tomto krásném čase dětmi a užijme si s nimi bezstarostné chvíle.

Přejeme všem krásné Vánoce a především hodně zdraví v roce 2014.

D. Čeňková, P. Plchová

Fotoreportáž: zsbo.rajce.idnes.cz/Vanoce_2013