Mladý Démosthenes

23.02.2012 13:14

Ve středu 22. února proběhla na naší škole soutěž v řečnickém umění, jež nese název po známém řeckém filozofovi. Během ní si porota složená z vyučujících českého jazyka ( Mgr. Zdena Salcerová, Mgr. Jan Sluka a Mgr. Michaela Frantálová) vyslechla několik monologů, které si žáci připravili. Soutěžilo se ve dvou kategoriích: v I. kategorii se o titul nejlepšího řečníka utkali žáci šestých a sedmých ročníků a v II. kategorii poté třídy osmé a deváté. Vítězem I. kategorie se stal  Matěl Linhart (7. B), druhé místo náleží Lauře Bromové (7. B) a třetí příčku obsadila Veronika Hanžlíková (7. B). Ve II. kategorii nejvíce zaujal porotu František Lejsek (8. A), pomyslná stříbrná medaile patří Vlastimilu Pruknerovi (9. B) a bronzová Haně Chloubové (9. B). Děkujeme všem zúčastněným a přejeme jim mnoho štěstí v dalších soutěžích.